Alergie - nemoc dnešní doby

Alergie – nemoc dnešní doby

Na základě zkušeností nejen našich, ale i našich zákazníků jsme pro Vás připravili tento text, který je převzatý z webů zabývajících se alergiemi a problémy spojenými s tímto autoimunitním onemocněním. Jako jedno z účinných řešení Vám nabízíme naše nanočističky vzduchu.

Za posledních třicet let se výskyt alergie v Evropě ztrojnásobil; dokonce i v takových zemích, jako je Švédsko, pro které je příznačné poměrně čisté ovzduší..U nás v České republice se počet alergiků se v České republice za posledních deset let zdvojnásobil. Některou z alergií trpí 880.000 lidí a s nějakou formou alergie se již léčí každé třetí dítě do 14 let.

Ovzduší Karviná

Nejvíce tedy trpí alergií mladí lidé. Asi deset procent Čechů ve věku od 12 do 19 let v posledním roce trápila alergie. U pěti procent z nich přešla alergie - tedy nepřiměřená reakce organismu na některé látky - do své nejhorší formy: astmatu bronchiale, při kterém nemocné pronásleduje záchvatovitá dušnost nebo kašel. S astmatem se léčí na šest set tisíc pacientů, ale dalších až 250 tisíc lidí je neléčí, nebo léčí špatně. "Veškeré naše úsilí směřuje k tomu, aby se předešlo rozvoji alergické choroby, kdy se počáteční, sice velmi nepříjemné a obtěžující, ale v podstatě banální projevy, jako alergická či pylová rýma a atopický ekzém, změní v závažné astma.

Většina pacientů reaguje alergicky na pyly, které se objeví s nástupem jara, kdy kvete postupně většina stromů, květin, keřů a trav. Pro alergiky začíná nepříjemné období již v dubnu, kdy kvete např. bříza, následuje habr, olše a velmi agresivní lípa. Pyly ovšem patří i k létu, kdy kvetou trávy, řepka, bojínek a velmi rozšířený pelyněk. Ke smůle alergiků to bývá o prázdninách, kdy se nejvíce lidí vypravuje do přírody a zintenzivní svoji pohybovou aktivitu.

Paradoxně ovšem "městští" pyloví alergici snášejí lépe pobyt na venkově než ve městě. Z prostého důvodu: ve městě je sice mnohem méně stromů, trav i květin, ale mnohem více znečištěné ovzduší. Spojí-li se pylový alergen se zrnkem nano prachu ( tj. pro vysvětlení tisícina lidského vlasu – tedy pouhým okem neviditelný ) nebo se zplodinami z výfukových plynů, působí mnohem agresivněji a vyvolá silnější reakci postiženého organismu. Pylová zrna mají dolet až tři kilometry, takže se jim nedá příliš vyhnout.

Malá statistika :

U dítěte, jehož jeden rodič trpí alergií, je třicetiprocentní riziko vzniku alergického onemocnění. Jsou-li alergiky oba rodiče, dosahuje riziko 60 procent.
V Evropě a USA je přes 50 milionů alergiků.
Jeden člověk z pěti onemocní během svého života alergickou chorobou.

Je to jako u většiny jiných nemocí. Když se neléčí, mohou se komplikovat. Bohužel, při našem současném životním stylu a v aktuálním životním prostředí se projevy alergie postupně zhoršují.

Dochází k rozšiřování alergických reakcí na nové alergeny, prodlužuje se pylová sezona. Alergická rýma je významným rizikovým faktorem pro vznik průduškového astmatu. Alergický zánět, který není pod kontrolou, organismus vyčerpává.

Zanedbávaná sezonní alergie se může promítnout i do častější nemocnosti v zimním období. Na sliznicích dýchacích cest, které jsou oslabené a poškozené alergií, se mohou snáze uchycovat infekce. Stojí tedy za to s alergií něco dělat – alespoň svépomocí.

Před pylovými alergeny není bohužel ušetřena ani domácnost, kam si pyl přinášíme jednak sami na sobě, na oblečení, na vlasech, ale i větráním, které je nepochybně nezbytné i v pylové sezóně. Jak si s alergeny doma poradit? S pylem, ale i viry, bakteriemi, sporami plísní a dalšími alergeny si v domácnosti poradí kvalitní čistička vzduchu – NANOČISTIČKA firmy RETAP s.r.o.

Nanočástice čistí vzduch

U nanočističek vzduchu proudí znečištěný vzduch nepřetržitě přes sestavu fotokatalytických filtrů.
Na filtrech tohoto typu jsou zcela rozloženy toxické plyny, mikroorganismy jako bakterie a viry, plísně a ostatní nečistoty organického typu. Fotoaktivní filtr nevyžaduje žádnou údržbu či čištění.

Jde o speciální kovové lamely, na kterých je nanesená fotoaktivní látka na bázi oxidu titaničitého.
Narozdíl od jiných čističek není nanočistička „lapačem prachu a nečistot“, u kterých je nutné zachycený prach a nečistoty z filtrů omýt, vyčistit či fitry měnit.
V nanočističkách dochází k rozkladu chemických škodlivých látek a likvidaci bakterií a virů v interiéru. Fotokatalytický filtr je předmětem patentové ochrany v České republice a v Evropě.



 

^